Nevím, kam patřím a kam se mám odstěhovat. Jsem prostý globální nešťastník, který si užívá života kdekoliv.

V posledních dnech, mám pocit, že znovu
Slunce na západě je svobodné
prožívám 11. září 2001.

Ten chaos, zmatek, strach, nejistota a paradoxně zároveň pocit sounáležitosti s lidmi. Nepamatuji si vstřícnější období v USA než po 11. září. Lidé si měli co říct, kolemjdoucí na ulicích se zdravili, i já nosila hrdě americkou vlajku na klopě (ač český občan, ale najednou to nebylo podstatné, jaký jsem občan, kam patřím, odkud jsem, byla jsem prostě občanem planety). Podivné paralyzující ticho, když přestala létat letadla a zvuk letadel, na který jsme navyklí, ač ho nevnímáme, chyběl, ale vynořila se lidskost.
Dnes jsem nebyla v Paříži, ale atmosféra lidského spříznění mi evokovala dávno prožitou zkušenost. Skoro je mi líto, že až ve chvíli strachu a obecného ohrožení se my, lidé, dokážeme semknout, nevnímat pošetilé hlouposti a rozdíly v barvě pleti, oblečení, náboženské či sexuální preference, ale vnímáme jen to, že jsme spolu. Protože bojujeme proti podivnému zlu a spojuje nás strach. A v jednotě je síla.

A přiznávám se, že nevím, kam patřím a kam se mám odstěhovat. Jsem prostý globální nešťastník, který si užívá života kdekoliv. Učím děti asijské, muslimské, evropské, židovské a všechny jsou fajn. Is there life on Mars?


Jana Bradley


#tenkrát na západě #globální #USA #11. září 2001 #Paříž

CO SE TADY ČTE NEJVÍCE

ZDE JE OBSAH JAKO ŠTÍTKY ...klikem otevři

Den pro tebe Příroda Verše Zlatá střední cesta Flejberk Sociální sítě Fotografie Motivace Dobro a jeho světlo Podzim Slunečné ráno Bůh Slunce Léto Ptáci Přátelé Zrcadlo Cesty Humor a vtipy nebo moudra Les Lidský život Slunečné odpoledne Sluneční toulky v přírodě Stromy Deprivace a skupinová hloupost Internet Krajina Pavel Kysela Jaro Novinky v hudbě O zdraví Pošta pro vás Genius loci Pohádka Rozum Zdraví u Křížku Čaj o páté Životospráva Astronomie Boží muka Dopisy Dětství Moudrost Otčenáš Slunečný den Soukromé Všímavost Amerika Ateroskleróza Cestování Cruise Rekreace Dovolená Deprese Děti Homeless Krizová linka Maturita Meditace Mireille Mathieu Music and Humor Ptačí zpěv Sdílení Sluneční erupce a aktivita Sociopatie Spánek Stáří Světlo U řeky Učitel Velikonoce Vlčí mák Vánoce Zima 776833333 Alcatraz Allison Crowe Android Beethoven Symphony Bouře Charlie Chlad zimy Cholesterol Cibule Deprivanti Deštivý den Diamanty Drahé kameny Drogy Historie Humor Hvězdokupa Hyperkinetická porucha Jordánsko Kalifornie Kapradí Karel Kryl Karikatura Kongres Konopka obecná Kontakty Korsika Krásné ženy Květy La Roux Lesní jahody Lovecký pes Memy Modrá knížka Modříny Moldau Smetana Moudra Moře Máj Měsíční noc Obama Osobnost Petra Pippa Placebo Poezie Prostřeno Radost Sammuel perský kocourek Slovensko Smartphone Sršeň Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Svatba Syrenia The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc U vody USA Vajíčka Vanessa Mae Vinná réva Vlaštovka Vojenská služba Vtipy Zahrady bubble nebula studentské Úsměv Římská mythologie Škola
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...