České děti neumějí psát eseje a referáty. Bojí se. Neumějí být kreativní a bojí se chybovat. Speciální pedagogika v praxi!

Digitální věk ve škole
Máme tady přátelé k dispozici postřehy ze školy, od učitelky se zkušeností se vzdělávacím systémem z USA a srovnání s Českou školou.

Mé vypozorování......
 České děti neumějí psát eseje a referáty. Bojí se. Neumějí být kreativní a bojí se chybovat. 
Snad proto, že forma se přeceňuje a obsah se často neocení? Protože jsem pedagog dobrodruh, vyškolený laxním americkým systémem, systémem, který klade důraz na obsah a neřeší formu a protože vnímám, že přílišný důraz na formu (perfektně úhledné písmo, gramaticky správná slova) může zabrzdit či potlačit dětskou kreativitu, nabízím žákům, ať píší. Ať se realizují v psaném textu. Jakkoliv. Ať píší cokoliv je napadne. Ať nechají myšlenky plynout a házejí je na papír a nehledí na pravopis či krasopis. I nesprávně napsaná či neúhledná slova čtenář dešifruje.

 Malé děti nemohou umět psát každé slovo správně, ale když se nebojí psát a když učitel nepokárá tvořivost žáka tím, že potrestá každou chybu červenou barvou, děti se naučí umět se vyjádřit a povolit uzdu fantazii. Slohové práce by neměly být podrobeny analýze gramatických chyb, myslím si.
Snad mám obrovské štěstí, že pracuji ve škole, kde mé netradiční nápady a úlety jsou akceptovány a kde mám prostor experimentovat a zavádět netradiční manýry, které, troufám si tvrdit, obohatí žáky i pedagogy. 
Prožívám nádhernou profesionální zkušenost. Pracuji s pedagogickými odborníky, kteří mi dávají prostor realizovat mé kreativní (crazy) nápady. Všichni se vzájemně učíme a spolupracujeme (a nepotřebujeme k tomu žádný oficiální teambuilding class, stačí selský rozum a obyčejné spříznění, smysl pro humor a nadšení).CO SE TADY ČTE NEJVÍCE

ZDE JE OBSAH JAKO ŠTÍTKY ...klikem otevři

Den pro tebe Příroda Verše Zlatá střední cesta Flejberk Sociální sítě Fotografie Motivace Dobro a jeho světlo Podzim Slunečné ráno Bůh Slunce Léto Ptáci Přátelé Zrcadlo Cesty Humor a vtipy nebo moudra Les Lidský život Slunečné odpoledne Sluneční toulky v přírodě Stromy Deprivace a skupinová hloupost Internet Krajina Pavel Kysela Jaro Novinky v hudbě O zdraví Pošta pro vás Genius loci Pohádka Rozum Zdraví u Křížku Čaj o páté Životospráva Astronomie Boží muka Dopisy Dětství Moudrost Otčenáš Slunečný den Soukromé Všímavost Amerika Ateroskleróza Cestování Cruise Rekreace Dovolená Deprese Děti Homeless Krizová linka Maturita Meditace Mireille Mathieu Music and Humor Ptačí zpěv Sdílení Sluneční erupce a aktivita Sociopatie Spánek Stáří Světlo U řeky Učitel Velikonoce Vlčí mák Vánoce Zima 776833333 Alcatraz Allison Crowe Android Beethoven Symphony Bouře Charlie Chlad zimy Cholesterol Cibule Deprivanti Deštivý den Diamanty Drahé kameny Drogy Historie Humor Hvězdokupa Hyperkinetická porucha Jordánsko Kalifornie Kapradí Karel Kryl Karikatura Kongres Konopka obecná Kontakty Korsika Krásné ženy Květy La Roux Lesní jahody Lovecký pes Memy Modrá knížka Modříny Moldau Smetana Moudra Moře Máj Měsíční noc Obama Osobnost Petra Pippa Placebo Poezie Prostřeno Radost Sammuel perský kocourek Slovensko Smartphone Sršeň Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Svatba Syrenia The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc U vody USA Vajíčka Vanessa Mae Vinná réva Vlaštovka Vojenská služba Vtipy Zahrady bubble nebula studentské Úsměv Římská mythologie Škola
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...