České děti neumějí psát eseje a referáty. Bojí se. Neumějí být kreativní a bojí se chybovat. Speciální pedagogika v praxi!

Digitální věk ve škole
Máme tady přátelé k dispozici postřehy ze školy, od učitelky se zkušeností se vzdělávacím systémem z USA a srovnání s Českou školou.

Mé vypozorování......
 České děti neumějí psát eseje a referáty. Bojí se. Neumějí být kreativní a bojí se chybovat. 
Snad proto, že forma se přeceňuje a obsah se často neocení? Protože jsem pedagog dobrodruh, vyškolený laxním americkým systémem, systémem, který klade důraz na obsah a neřeší formu a protože vnímám, že přílišný důraz na formu (perfektně úhledné písmo, gramaticky správná slova) může zabrzdit či potlačit dětskou kreativitu, nabízím žákům, ať píší. Ať se realizují v psaném textu. Jakkoliv. Ať píší cokoliv je napadne. Ať nechají myšlenky plynout a házejí je na papír a nehledí na pravopis či krasopis. I nesprávně napsaná či neúhledná slova čtenář dešifruje.

 Malé děti nemohou umět psát každé slovo správně, ale když se nebojí psát a když učitel nepokárá tvořivost žáka tím, že potrestá každou chybu červenou barvou, děti se naučí umět se vyjádřit a povolit uzdu fantazii. Slohové práce by neměly být podrobeny analýze gramatických chyb, myslím si.
Snad mám obrovské štěstí, že pracuji ve škole, kde mé netradiční nápady a úlety jsou akceptovány a kde mám prostor experimentovat a zavádět netradiční manýry, které, troufám si tvrdit, obohatí žáky i pedagogy. 
Prožívám nádhernou profesionální zkušenost. Pracuji s pedagogickými odborníky, kteří mi dávají prostor realizovat mé kreativní (crazy) nápady. Všichni se vzájemně učíme a spolupracujeme (a nepotřebujeme k tomu žádný oficiální teambuilding class, stačí selský rozum a obyčejné spříznění, smysl pro humor a nadšení).ZDE JE OBSAH JAKO ŠTÍTKY ...klikem otevři

Den pro tebe Příroda Verše Zlatá střední cesta Fotografie Flejberk Sociální sítě Motivace Dobro a jeho světlo Podzim Ptáci Slunečné ráno Bůh Slunce Humor a vtipy nebo moudra Les Léto Přátelé Sluneční toulky v přírodě Zrcadlo Cesty Krajina Lidský život Slunečné odpoledne Stromy Deprivace a skupinová hloupost Internet Jaro Pavel Kysela Životospráva Genius loci Novinky v hudbě O zdraví Pošta pro vás Slunečný den Dětství Pohádka Rozum Všímavost Zdraví u Křížku Čaj o páté Astronomie Boží muka Cestování Cruise Rekreace Dovolená Dopisy Děti Květy Moudrost Otčenáš Ptačí zpěv Sdílení Soukromé Velikonoce Vlčí mák Zahrady Amerika Ateroskleróza Deprese Homeless Krizová linka Maturita Meditace Music and Humor Sluneční erupce a aktivita Sociopatie Spánek Stáří Světlo U řeky Učitel Vánoce Zima 776833333 Alcatraz Allison Crowe Android Beethoven Symphony Bouře Charlie Chlad zimy Cholesterol Cibule Deprivanti Deštivý den Diamanty Dobrý vtip! Drahé kameny Drogy Historie Humor Hvězdokupa Hyperkinetická porucha Jordánsko Kalifornie Kapradí Karel Kryl Karikatura Kongres Konopka obecná Kontakty Korsika Koza domácí Kozy Anglonubijské Krásné ženy La Roux Lesní jahody Lovecký pes Memy Mireille Mathieu Modrá knížka Modříny Moldau Smetana Moudra Moře Máj Měsíční noc Obama Online Osobnost Petra Pippa Placebo Poezie Prostřeno Radost Sammuel perský kocourek Slovensko Smartphone Sršeň Stehlík na štětce Strakapoud Suguperge! Sdígilígim naga wegeb! Svatba Syrenia The Cranberries - Zombie The Moon Měsíc U vody USA Vajíčka Vanessa Mae Vinná réva Vlaštovka Vojenská služba Vtipy bubble nebula studentské Úsměv Český ráj Římská mythologie Škola

CO SE TADY ČTE NEJVÍCE

Vybraný příspěvek

Dobrý den úsměv ven...!

Princezna s úsměvem online... Cestujeme s úsměvem a online!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...